Куратор напряму: Артем Скорина
«Темпора» видає багато сучасної української прози. Серед наших авторів є і дебютанти, і ті, в кого вже видана не одна книжка. У певний момент почала вимальовуватися системність. Так і виникла ідея створити проєкт «Гарний день, аби жити». В його рамках ми вже провели десятки заходів у багатьох містах України, на яких наші автори презентували свої книжки, обговорювали важливі питання і обмінювалися досвідом. Ми не збираємось зупинятися! Слідкуйте за оновленнями проєкту.
Кураторка напряму: Ніка Чулаєвська
Модернізм — це естетизм, психологізм і творчі експерименти. Новий погляд на природу людини та мотиви, які нею рухають, способи оповіді та взаємодію з читачем. Українські видання світових модерністів не лише представляють ту епоху, а й допомагають глибше прочитати літературу сьогоднішню. Серед виданих та запланованих книжок серії — твори Джозефа Конрада, Генрі Джеймса, Річарда Олдінґтона, Девіда Герберта Лоуренса та інших класиків європейського літературного модернізму.
Кураторка напряму: Богдана Романцова
Серія «Американський постмодернізм» від «Темпори» має на меті представити українському читачеві переклади знакових текстів літератури США другої половини ХХ століття й початку нашого тисячоліття. Від Вільяма Ґеддіса, Джозефа Макелроя, Джона Барта, Дональда Бартелмі до Роберта Кувера, Томаса Пінчона і Девіда Фостера Воллеса – тільки найкращі твори та найяскравіші представники американської літератури в чудовому перекладі головного українського знавця американського постмодернізму Максима Нестелєєва.
Експериментальні, інтелектуальні й новаторські романи, які докорінно переосмислюють старі художні умовності та встановлюють нові жанрові правила. Кожен прозаїк у серії «Американський постмодернізм» – своєрідна актуальна точка на мапі сучасної культури, до картографування якої тепер активно залучена Україна.
Кураторки напряму: Ніка Чулаєвська і Богдана Романцова
Ця серія представляє літературу складного гетерогенного регіону, де головними темами стають переосмислення історії, ідентичності та свого місця на мапі Європи.
Центр і периферія, відчуття неоднозначності й пограниччя — теми, до яких звертаються у своїх творах Ольга Токарчук, Юліана Матанович, Марко Шелич та інші автори.
Тексти, обрані для цієї серії, підсвічують міжкультурний діалог та взаємодію, а також показують, що часто саме недооцінені європейські країни можуть стати місцем творення нових наративів.
Упорядниця серії — літературознавиця, дослідниця українських 1920-х Ярина Цимбал.
Кураторка напряму: Ніка Чулаєвська
1920-ті стали для української літератури часом розквіту, освоєння різних жанрів, нових тем і мистецьких напрямів.
Серія «Наші 20-ті» має на меті представити тогочасну українську літературу в усій її різноманітності, зокрема жанровій: художній репортаж, детектив, фантастика, любовна проза тощо. Антології й авторські книжки повертають в поле читацької уваги більш і менш знаних сьогодні письменників та доводять, що тексти того часу розвивалися в руслі світових тенденцій. І що важливіше — вони цікаві й 100 років по тому.